pátek, 23 září 2022 10:00

Běh okolo Chmelníku s Konkordií

Napsal(a)

Všednodenní běhy v Děčíně pokračují.

Seriál všednodenních běhů KONKORDIA Děčín měl v posledním období na začátku školního roku dva závody. Nejdříve Běh u Červeného vrchu a pak Běh okolo Chmelníku. V příjemných středečních podvečerech se na obě tratě skládající se vždy ze dvou okruhů v celkové délce 7,2 km respektive 5 km postavilo celkem 56 závodníků. Již po prvních kolech byly znatelné výkonnostní rozestupy způsobené náročností tratě s velkými výběhy a seběhly.

Cílovou čáru obou závodů jako celkově první přetnul vždy Leopold FRYC, druhé místo pak patřilo na Červeném vrchu Jiřímu VLČKOVI z ASK Děčín, který si pak na Chmelníku připsal zisk bronzové medaile. Stříbro na Chmelníku pak patřilo nejvzdálenějšímu účastníkovi Milanovi SOCHOROVI z AK Emila Zátopka Kopřivnice a třetí místo na Červeňáku patřilo Milanovi ŠAFAŘÍKOVI z KOB Děčín. Mezi ženami byla situace obdobná. V obou závodech zvítězila Veronika HERNYCHOVÁ, druhou ženou na Červeňáku byla Linda MRÁZKOVÁ (Děčín) a třetí Zdeňka ŠVIRLOCHOVÁ z KB Jílové, na Chmelníku byla druhou ženou pak Zdeňka BENČÍKOVÁ (Czexxx) a třetí byla Saša Vaňková. Posledním letošním závodem všednodenních běhů KONKORDIA Děčín bude zároveň finálový závod seriálu MODRÉ STUHY 2022, kterým bude Podzimní kros na Sokolím vrchu 6. října 2022. Pak nastane podzimní období které pořadatelsky vyvrcholí pro KONKORDIA Děčín již 28.ročníkem Běhu na Chlum, který bude tradičně otevřen všem kategoriím od nejmenších dětí až po veterány a který proběhne v neděli 20.listopadu 2022. Závod bude mít centrum závodu před hasičskou zbrojnicí v Děčíně - Křešicích. Na oba závody jsou všichni sportovně nadšení sportovci srdečně zváni. Informace a on-line přihlášky najdou na webu konkordia-decin.cz .