HBC Black&White Děčín

Hokejbal se zrodil ze všeobecně dobře známého pouličního hokeje, tj. hry s tenisovým míčkem a hokejkou, kterou s oblibou hrály dnes už celé generace dětí nejen na sídlištích.
Hokejbal, je kolektivní hra, která vychází z pravidel hokeje ledního, ale uchovává si jednoduchost sídlištní podoby a tím i jednoznačnou dostupnost.
Hokejbal může tedy hned hrát každý, kdo má rád lední hokej.
Dva nejzásadnější rozdíly jsou v obuvi – hokejbal se hraje tzv. na suchu a druhým markantním rozdílem ve hře je oranžový plastový míček na místo hokejového puku.
Pro soutěžní hokejbal se využívají převážně otevřená hřiště s asfaltovým či speciálním plastovým povrchem. Rozměry venkovních hřišť jsou o něco menší než plochy zimních stadionů (standardní rozměr je 26/52 metrů).
Česká republika patří mezi světovou špičku a sbírá medaile ze šampionátů mládeže, mužů i žen.
V Děčíně má hokejbal dvacetiletou tradici a v roce 2020 vstupuje do nové éry, kdy díky otevření nového sportoviště bude moci hrát mistrovská utkání doma v Děčíně a umožní se i další rozvoj především ve výchově malých hokejbalových nadějí...

HBC Black&White Děčín je klub, který hraje v současnosti Regionální ligu hokejbalu a jehož historie se datuje k roku 2002 a počátkům neregistrované hokejbalové ligy v Děčíně. Po celou dobu fungování se držíme filosofie, že nejdůležitější je dobrá parta a bavit se sportem. Proto tým nikdy nelovil "hvězdné" posily a držel si stabilní kádr spíš kamarádů než spoluhráčů. I přes to, nebo spíše právě proto, se vždy mohl měřit se soupeři mnohdy hrajících o několik úrovní výš. 

Regoinálni liga - Čechy sever

SPORT Hokejbal
VĚKOVÁ SKUPINA 15 - 99 let
MĚSTSKÁ ČÁST Děčín III – Staré Město

UDÁLOSTI KLUBU

Žádné události

Zobrazit všechny události here

NÁBOR NOVÝCH ČLENŮ

 

Petr Huk

tel. spojení:   +420 602 118 095

email:   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

KONTAKT

Petr Huk

tel. spojení:   +420 602 118 095

email:   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mapa - Kde nás najdete

Oblouková 638/21, 40502, Děčín 3