FILTR NOVINEK DLE OBLASTI

Do sluncem rozpáleného Bulharska se při teplotách přesahujících čtyřicítku sjeli nejlepší světoví kanoisté v kategoriích Masters a U23. Na dráze v Plovdivu se představila i pětice děčínských zástupců.

Nejprve přišly na program závody zkušených závodníků z kategorií Masters, v nichž v českém týmu startovali Tomáš Tonder a Jan Obermann. Do Plovdivu odjížděli s ambicemi na některou z medailí a to se jim povedlo splnit hned ve třech disciplínách. V závodě čtyřkajaků dojela česká sestava s oběma děčínskými borci na 3.místě a další dvě medaile poté přidali také na deblech. Nejprve posádka Obermann-Kraft získala stříbro na pětistovce a v závěrečném bloku sprintů na 200m si oba Děčíňáci sedli spolu do jedné lodě a vyjeli si další parádní bronzovou medaili.

Oba dva se rovněž představili též v singlových závodech, podařilo se jim postoupit až do finálových jízd a v nich ve svých věkových kategoriích dojeli na 5. a 6.místě.

Po závodech Masters už následoval program závodníků z kategorií juniorů a U23. V prvním bloku odstartovala děvčata na čtyřkajaku i s děčínskými Adélou Házovou a Kateřinou Zárubovou. Poměrně snadno se přes kvalifikační systém dostaly až do finále, v něm parádním výkonem potvrdily, že titul z ME nebyl náhodný a v krásném souboji si zajistily světové stříbro.

Ve druhé části programu se pak ukázal i Vladimír Cerman. Na kilometrovém deblu s J.Humhalem po jasném postupu do finále stejně jako při ME v Bratislavě bojovali o medaili, ale bohužel stejně jako před dvěma týdny dojeli těsně čtvrtí i ve světové konkurenci. Také děvčata po čtyřkajaku startovala i v deblové posádce, tentokrát na pětistovce. A rovněž tam to byl těsný souboj až do fotofiniše, v němž tentokrát naší posádce štěstí tolik nepřálo a na medaili nedosáhla. Na šesté pozici je dělily pouhé 4 setiny od čtvrtého místa Maďarek a půlvteřina od bronzu čínské lodě.

Stejně jako na všech letošních vrcholných závodech se nejen o děčínské zástupce,ale i o celý tým starala na pozici hlavního fyzioterapeuta kanoistické reprezentace PHDr. Alena Charvátová.

Po bloku mezinárodních závodů se všichni představí na domácím Mistrovství ČR v Račicích, kde ještě bude ve hře nominace na MS neolympijských disciplín, které se letos chystá na supermoderní dráhu do Samarkandu v Uzbekistánu.

neděle, 07 červenec 2024 07:43

Z ME do Děčína tři medaile !

Napsal(a)

Historickým úspěchem pro českou výpravu skončilo kanoistické ME juniorů a U23 v Bratislavě.

Členy české výpravy byli hned čtyři děčínští zástupci. Mezi členy závodního týmu se nominovali Adéla Házová, Kateřina Zárubová a Vladimír Cerman, na pozici hlavního fyzioterapeuta reprezentačního týmu je doprovázela PHDr. Alena Charvátová.

Zásluhou ženského čtyřkajaku se stabilními členkami Kateřinou Zárubovou a Adélou Házovou se po juniorském zlatu z roku 2018 evropský primát v této nejrychlejší disciplině stěhuje do Česka i v kategorii U23. Již loňský bronz děvčata naladil na jejich poslední třiadvacítkovou sezonu v této sestavě a letošní další výrazný progres a skvělý výkon v ten správný okamžik znamenal jasné zlato s více než půlsekundovým náskokem před dalšími medailistkami. Kategorie žen U23 má na vrcholných soutěžích na programu pět disciplin a česká čtveřice se jako doplněk ke svému hlavnímu startu podělila velmi úspěšně i o zbývající závody. V singlu dosáhla na stříbrnou medaili Adéla Házová na kilometru, v deblovém finále pak jen 8 setin sekundy dělilo na rovněž druhé pozici od dalšího titulu Kateřinu Zárubovou s Barborou Betlachovou. 

V mužských závodech byl v Bratislavě na startu K2 1000m Vladimír Cerman. Společně s Jiřím Humhalem bojovali téměř po celou trať o některou z medailí, ale v poslední čtvrtině jim bohužel trochu došly síly a skončili na nepopulárním 4.místě.

Hned za 3 týdny celý tým včetně všech čtyř Děčínských cestuje s dalšími medailovými ambicemi do Plovdivu na MS stejné věkové kategorie, kde je v předprogramu hlavního závodu doplní také Tomáš Tonder a Jan Obermann startující v závodech Masters. A také oni cílí po tvrdé přípravě jasně na me

daili.

úterý, 25 červen 2024 13:11

Pólistická sezóna 2023/2024 dohrána

Napsal(a)

Ohlédnutí za letošní sezónou vodního póla přináší uspokojení z dobře odehraného roku a velkou naději na zlepšení tréninkových podmínek v podobě „komplexu na vodní sporty“, jehož vybudování si vzal za své pan náměstek Pošta ve zpravodajském článku z března tohoto roku. Budeme držet všechny pěsti, aby vše vyšlo dle přestav a doufat, že již tuto zimu bude i v Děčíně nafouknuta střecha nad hrací vodní plochou. Potěšující je také stále se zvyšující zájem o vodní pólo mezi dětmi a výborně zvládnutá organizace již pravidelného mezinárodního šampionátu Labe Cup U13, jež napomáhá našemu městu ke statusu evropského sportovního centra.

Výsledky soutěží ČSVP v dohrané sezóně:

Dne 15. 6. se konalo 2. kolo MČR v paralelním slalomu, které pořádal TJ Tatran pod záštitou ČSVM. Závodníci zde sbírali poslední cenné body pro nominaci na mistrovství světa 2024, které se koná v Lotyšsku.

Závodníci z KVM Děčín se umístili následovně:
1. místo - Vojtěch Duda (M5)
1. místo - Nikola Kumstátová (M3)
2. místo - Leontýna Rautnerová (M3)
2.místo - Miroslav Bačkovský (M5)
3. místo - Ella Rautnerová (M2)
3.místo - Alexandra Vollínová (M4)
4.-5. místo - Eva Stehnová (M1)
5. místo - Jaroslav Němec (M4)
6. místo - Vojtěch Seidl (M4)


V soutěži týmů jsme se umístili na 1. místě a odvážíme si tak domů Tatranský pohár. 🥇

Do reprezentace ČR na mistrovství světa se nominovali 2 naši závodníci - Vojtěch Duda a Miroslav Bačkovský. Budou tak Českou republiku reprezentovat v královské kategorii M5.


Za podporu děkujeme Statutárnímu městu Děčín. @decinsportuje

Za fotky děkujeme @m.backovsky


Další týmy můžete sledovat a podpořit na jejich instagramových profilech:
@1ckvs_celakovice
@tjtatran_ff
@formulafuture.brandys

#csvm #ceskysvazvodnihomotorismu #závody #formulafuture #powerboats #race #uimpowerboating

Svátek vodního póla proběhl tento víkend v nerezovém bazénu v děčínském aquaparku. Již 4. ročník mezinárodního turnaje ve vodním pólu v kategorii U13 mohl být v našem městě uspořádán díky podpoře Města Děčín, Ústeckého kraje a Severočeské vodárenské společnosti a.s.. Profesionálně připravenou sportovní podívanou mohli diváci sledovat také v přímém přenosu na kanále YouTube ČSVP. Klání evropských týmů vypuklo v pátek a systémem "každý s každým" se týmy z Dánska, Velké Británie, Slovenska, Německa  a reprezentace České republiky probojovali až do nedělního finále, kdy proti sobě nastoupily týmy České republiky s Dánskem v boji o zlatou medaili a Slovensko proti Bayernu v zápase o bronzovou medaili. V české reprezentaci mělo Město Děčín svého jediného zástupce v podobě výběrového hráče Matyáše Novotného.

Bonusem pro děčínské pólo byla sice nešťastná absence polského týmu, ale tím pádem možnost sehrát exhibiční zápas děčínského klubu s britským týmem, který svým výsledkem skončil na poslední pozici. Tento exhibiční zápas se nesl v přátelském duchu. Za SK Děčín nastoupily dvě střídající se šestkové formace sestavené z mladších a starších žáků ve složení Vojta Šedivý, Vilém Beran, Šimon Rouček, Maty Řehák, Michal Macháček, Dida Macháček, Fanda Novotný, Bětka Svobodová, Sofča Pazderková, Aleš Staněk, Sam Šumpich a nepostradatelný brankář Honza Kovář. Přátelský duch a sportovní nálada dovedly děčínský tým k vítěznému skóre 11:6 a spokojenosti místních fanoušků.

Ne každý den se nesou nad děčínskou vodou hymny evropských národů, o to je cennější slyšet hymnu českou na stupni nejvyšším. Reprezentace ČR porazila silný dánský tým v napínavém zápase 8:6, bronz si odnesli Slováci po výhře 13:5 nad německým Bayernem. Závěrečnou třešničkou bylo vyhlášení Nejlepšího hráče, Nejlepšího brankáře a Nejlepšího střelce turnaje, kdy tím posledním zmiňovaným se stal po zásluze děčínský střelec Matyáš Novotný, který během třídenního šampionátu vstřelil soupeřům 20 nekompromisních gólů.

Strana 1 z 54