FILTR NOVINEK DLE OBLASTI

ODCHOVANCI HC DĚČÍN VE FINÁLE SLAVNÉHO MLÁDEŽNICKÉHO TURNAJE V KANADĚ

V termínu 1. - 15. 5. se v kanadském Québecu konal 62. ročník nejprestižnějšího mládežnického turnaje na světě – „International Pee-Wee Hockey Tournament“, jímž v minulosti prošla řada hvězd světového hokeje jako např. Wayne Gretzky, Mario Lemieux, Sidney Crosby, Connor McDavid, ale i Pavel Zacha, Martin Nečas či Michael Frolík.

Letos se turnaje účastnili hráči ročníku narození 2009 a v elitní výkonnostní kategorii AAA startoval také zástupce českého hokeje – výběrový tým Czech Knights, do něhož byli nominováni i tři odchovanci našeho klubu – Jonáš Vaníček, Šimon Šejc a Stanislav Sanejstr. V nemilosrdném herním systému turnaje, kdy jediná prohra znamená vyřazení, tak měli příležitost poměřit síly s nejlepšími kanadskoamerickými týmy a evropskými výběry. Nakonec se probojovali až do finále, ve kterém před sedmi tisícovkami diváků prohráli s Montrealem Canadiens 5:4 v prodloužení, ačkoli ještě 5 minut před koncem zápasu vedli o 3 branky! I přes hořkost této porážky si kluci přivezli řadu nezapomenutelných zážitků, protože tato akce není jen o hokeji, ale také o poznání kanadského stylu života. Kluci bydleli u kanadských rodin, pro které je hokej téměř náboženstvím, chodili na výlety a poznávali město, které turnajem žije a o účastníky se skvěle stará.

Za celý klub klukům gratulujeme!

pondělí, 23 květen 2022 08:18

Rozhovor s útočníkem Davidem Tůmou

Napsal(a)

„Doufám, že jsem pořád gólový hráč,“ hlásí děčínský odchovanec David Tůma

Další velkou posilou, která zamířila před sezónou do HC Děčín je útočník David Tůma. Děčínský rodák, který má zkušenosti z extraligy a Chance ligy se připojil k týmu, který momentálně absolvuje letní přípravu. Bývalý hráč Sparty, Kladna a mimo jiné i Ústí nad Labem bude v nadcházející sezóně jedním z hlavních ofenzivních tahounů Děčína.

Davide, ty se vracíš po dlouhé době zpět do Děčína, co rozhodlo o tvém návratu?

Rozhodla situace jak v Ústí, ale také to, že jsem byl dlouho v kontaktu s Havrdou (Jan Havlíček) a panem Zdvořáčkem. Nakonec jsme se domluvili na angažmá v Děčíně, kde navíc budu trénovat mládež, resp. 1. a 2. třídu.

Vzpomeneš si na dobu, kdy si hrál za Děčín?

Děčínští vodní motoristé na domácí vodě bodovali

Dne 7. května 2022 pořádal Klub vodních motoristů Děčín, z. s. ve spolupráci s Českým svazem vodního motorismu a za finanční podpory Statutárního města Děčín 1. kolo MČR Formula Future (vodní motorismus). Na domácí vodě se dařilo hned několika našim závodníkům. V kategorii M3 (12 - 13 let) získal zlatou medaili Jaroslav Němec, v prvním závodu sezóny bodoval stejně i Vojtěch Duda - M4 (14 - 15 let) a Miroslav Bačkovský - M5 (16 - 18 let). Tímto však sbírka cenných kovů našich závodníků nekončí.

Druhé místo brala naše nejmladší závodnice Ella Rautnerová - M1 (8 - 9 let) a také Lucie Hodboďová - M2 (10 - 11 let).

Bronzovou medailí na krku se pak může chlubit Vojtěch Seidl -M3, Roman Kumstát -M4, ale také naše nejstarší závodnice Barbora Dudová - M5.

pondělí, 16 květen 2022 11:43

HC DĚČÍN má novou posilu

Napsal(a)

NOVÁ POSILA PRO DĚČÍN, PŘICHÁZÍ DAVID TŮMA

Zkušený jednatřicetiletý útočník a děčínský odchovanec, David Tůma, posílí útočné řady HC Děčín. Hráč se zkušenostmi z extraligy a 1. ligy se vrací po dlouhých letech zpět, aby pomohl Děčínu bojovat o horní příčky druholigové tabulky. V extralize odehrál 50 utkání s bilancí 3 branky a 1 asistence. V 1. lize přidal 537 utkání, kde si připsal 192 branek a 169 asistencí.

Statistiky Davida Tůmy zde

Věříme, že David zapadne do naší mozaiky a přispěje k dobrým výkonům našeho mužstva v nadcházející sezóně.

V neděli 15. 5. 2022 přivezli děčínští vodní skauti pohár z Kotorského závodu, který se uskutečnil na přehradě Starý Harcov v Liberci.

Skautská posádka Rejnoků přehradu pokořila v nejkratším čase a v doprovodných disciplínách neztratili cenné body.

V mladší kategorii vlčat (kluci 7-11) sbírali nováčci svoje první závodní zkušenosti, kteří získali 6. místo. Věkově smíšená posádka skautek se v kategorii Open umístila na 4. místě a získala pomyslnou bramborovou medaili.

Strana 1 z 33