Okruh Maxičkami byl na sněhu

Napsal(a) Konkord
Nejlepším na Maxičkách byl Václav SPILKA Nejlepším na Maxičkách byl Václav SPILKA

Není to jednoduché, všichni by rádi sportovali, ale aktuální opatření v rámci KOVIDové situace všechny omezuje. Organizátoři sportovních akcí ruší jednu za druhou. Ale když je vůle, tak se dá i tak něco udělat. I my z KONKORDIA Děčín jsme tohoto ražení a nic nevzdáváme. Proto jsme se rozhodli i další naší sportovní akci uspořádat.

Běžecký závod Okruh Maxičkami tak probíhal v režimu individuální verze, která splňovala požadavky vládních opatření, kdy se sportovci postavili v časovém okně individuálně na start a po doběhu, kdy jim byl změřen čas bezdotykově, zase závodiště individuálně opustili a výsledky včetně diplomů měli k dispozici na internetu. I přes tato omezení se na start postupně postavilo 42 závodníků a závodnic.

Největším problémem závodníků tak nakonec bylo počasí. V den závodu přineslo počasí poslední záchvěv zimy. V lokalitě napadlo přes 10 centimetrů světu a celá trať tak byla kluzká, mokrá a blátivá. S nástrahami trati si nejlépe poradil Václav Spilka před Milanem Šafaříkem a Danielem Noskem. Na čtvrté posici doběhla pak první žena Veronika Hernychová. V kategorii závodníků se psem patřilo prvenství Kristýně Hůlové.

Další následná akce Jarní kros na Kváďáku je prozatím nastavena ve stejné režii jako individuální závod a bude se konat v časovém okně 14.dubna 2021. Pořadatelé z KONKORDIA Děčín se těší na všechny, kteří se zapojí i do této sportovní aktivity a zároveň jim děkují že budou dodržovat všechna nastavená bezpečnostní opatření.

Přečteno: 602 x Naposledy změněno: čtvrtek, 08 duben 2021 09:39