FILTR NOVINEK DLE OBLASTI

pátek, 23 únor 2024 07:20

Bludičkový běh po cyklostezce zahájil běžeckou sezónu na Děčínsku.

Napsal(a) LP

Únorový termín těsně po Valentinu, noční běžecký závod, skvělá kulisa 75 závodníků a přijatelné počasí to byla atmosféra pro již devátý ročník Bludičkového běhu na cyklostezce, který organizovala Konkordia Děčín.

Ještě začátkem týdne stoupající hladina Labe ohrožovala konání závodu. Nakonec vše dopadlo zdárně a závod se mohl uskutečnit. Co se týká pořadí těch nejlepších – vítězství patřilo nejúspěšnějšímu závodníkovi všednodenních běhů, pořádané Konkordia Děčín v roce 2023 Leopoldu Frycovi, který doběhl s velkým náskokem na trati na Labské cyklostezce v čase 15:41, druhé místo patřilo Jakubu Švejcarovi za 17:01 a třetí místo bral Vojtěch Chleborád. Mezi ženami bylo pořadí Dáša Musilová (Jílové) 18:08, Linda Mrázková (Děčín) 18:33 a Lenka Hrochová (Kajak Děčín) 19:26.

Dvacet minut postupně dobíhali za svitu čelovek ostatní účastníci. Závěr pak patřil nejstaršímu osmdesátiletému účastníkovi Ivanu Petrů, který trať zvládl v čase 33:01.

Závod měl mezi závodníky kladné hodnocení a všichni konstatovali, že pro noční proběhnutí bylo ideální počasí, bylo sucho a na únor netradičně teplo. Konkordia Děčín připravuje v letošním roce standardně mnoho běžeckých závodů, tím dalším bude Okruh Maxičkami na začátku března. V dubnu je pak čeká hlavní závod sezóny, kterým bude Runfest Děčín – festival běhu s hlavním závodem, kterým je Děčínský půlmaraton. Ne tento závod, ale i na další závody je již možno se on-line přihlašovat za registračních stránkách Raceteam.cz.

K účasti na těchto soutěžích a popř. na doprovodném programu Vás zve Konkordia Děčín, jejímž hlavním partnerem je Magistrátní město Děčín. Poděkování patří všem účastníkům, pořadatelům a i městské policii Děčín.

Přečteno: 79 x Naposledy změněno: pátek, 23 únor 2024 07:24