FILTR NOVINEK DLE OBLASTI

pátek, 08 březen 2024 08:47

Okruh Maxičkami

Napsal(a)
Plakát RUNFEST 2024 Plakát RUNFEST 2024

Na Maxičkách se zima ještě nevzdala a bylo chladněji.

Od dubna začnou běžecké soutěže ve velkém, hlavním závodem bude Děčínský JAW.cz půlaraton.

 

Celkové již osmý ročník všednodenního běžeckého závodu Okruh Maxičkami pořádal spolek Konkordia Děčín.

I když v posledních dnech ukazovaly tepoty na takřka teplé jarní počasí a závodníci se těšili na příjemné proběhnutí na trati šesti kilometrů, ve čtvrtek před startem se teplota posunula do nižších hodnot a paní zima potvrzovala, že své období ještě nevzdává. Proto 35 účastníků závodu tak bylo rádo alespoň za suchou trať.

Těsně po páté hodině se had běhajících sportovců vypravil na trať. Po dvaceti minutách se jako první s velkým náskokem objevil Leopold Fryc, tradiční účastník a medailista běžeckých závodů na Děčínsku. Dále ho po dalších dvou minutách následoval Pavel Budín a Vojtěch Chleborád (oba Predátor Workout Děčín). První ženou byla hned na celkovém čtvrtém místě Dagmar Musilová (Jílové), druhá byla Linda Mrázková (Děčín) a třetí ženou byla Veronika Hernychová (KOB Děčín), které celkově uzavírala první desítku.

U letošního ročníku bylo příjemné, že se zúčastnili závodníci i z jiných oblastí – Českolipska a Ústecka a účast dává vědět, že se začínají běžci zase vracet na běžecké tratě, které opustili v kovidové době.

Pořadatelé z Konkordia Děčín děkují za účast všem běžcům a za finanční podporu magistrátnímu městu Děčín. Další závodem bude Jarní kros na Kváďáku, následovaný Během na Jehlu v České Kamenici. V druhé polovině dubna čeká pořadatele první vrchol v podobě děčínského RUNFESTU 2024, což je festival běhu a všech možných běžeckých aktivit pro dospělé i pro děti s hlavním závodem Děčínským JAW.cz půlmaratonem se zázemím na Mariánské louce v Děčíně a který bude součástí Zahájení turistické sezóny.

Na všechny tato aktivity váz zvou pořadatelé z Konkordia Děčín a již nyní je možné se on-line přihlásit na stránkách raceteam.cz

Přečteno: 91 x