FILTR NOVINEK DLE OBLASTI

pondělí, 22 duben 2024 07:22

RUNFEST 2024 - festival sportu v Děčíně byl součástí zahájení turistické sezóny

Napsal(a) Luboš Přibyl

RUNFEST 2024 Děčín

Letošní ročník festivalu sportu byl mokrý.

 

Po letech, kdy si účastníci RUNFESTU stěžovali na obrovské horko a teploty dosahovaly takřka letního počasí, tak účastníky a pořadatele letošního ročníku RUNFESTU 2024 čekala jen voda a chlad. Přes toto úskalí se na start závodu postavilo celkem 154 závodníků v pěti individuálních startech. Nejslabší obsazení bylo nakonec v dětských kategoriích, což vzhledem k nachlazení dětí bylo logické.

Co se týká výsledků. Na start hlavního závodu – Děčínského půlmaratonu se postavili oba obhájci posledních dvou vítězství Jan Rada a Zuzana Kotěšovcová. Obhajoba se podařila nejúspěšnější běžkyni ústeckého kraje a medailistce např. v loňského pražského půlmaratonu Zuzaně Kotěšovcové (Happy loop), pro druhé místo mezi ženami si doběhla v novém osobním rekordu Anežka Ševčíková (Kome klub Kraslice) a třetí patřilo Marii Feifarové.  Mezi muži se hned o startu objevila pětice mužů (Noah, Para, Horkulič, Veselý a Spilka), ze které se okolo poloviny tratě vydal na sólový běh Daniel Noah (The Metod Noah) – tento závodník a současný trenér české reprezentantky a kandidátky olympiády v Paříži 2024 Terezy Zimovjanové. Jeho osobní rekord je někde okolo času 1:11:39, ale vzhledem s chladnému a deštivému počasí doběhl i tak v krásném čase 1:16:33 a druhého v pořadí Jana Radu (Štefko running team) nechal se ztrátou více než 1 a půl minuty s časem 1:17:56. Třetí příčka patřila Martinu Horkuličovi (Kilpi running) v čase 1:19:38.

Dalším závodem v rámci děčínského festivalu běhu byl závod na 5 km. Zde si vítězství připsal Miroslav Petrášek (17:31), druhé místo patřilo zástupkyni teamu vítěze hlavní kategorie (The Noah Metod) Kateřině Martinkové (18:26) a třetí obsadil Miroslav Daňko (18:41).

Závody i přes mokré počasí proběhly dobře, nikdo se nezranil a pořadatelé obdrželi jménem vítězky půlmaratonu Zuzany Kotěšovcové poděkování za skvěle zorganizovaný závod. Poděkování tímto tedy patří všem dobrovolníkům, partnerům závodu a magistrátnímu městu Děčín. Akce byla také součástí zahájení turistické sezóny, kdy byly připraveny i doprovodné soutěže pro děti.

Na viděnou a snad i v lepším počasí v RUNFESTu 2025 který se bude konat 19.dubna 2025.

Kopletní výsledky a fotoalbum najdete na : https://www.raceteam.cz/udalosti/20-04-2024-decin-runfest-2024

Přečteno: 49 x Naposledy změněno: pondělí, 22 duben 2024 07:32
Více z této kategorie: « Okruh Maxičkami